ŚLEDŹ NAS

Dołącz do nas na facebooku.

   

KIM JESTEŚMY

Na dobry początek… skąd nazwa „rychtownia” ? Projektowanie wnętrz a słowo rychtownia. Słowo "rychtownia" jest związane z projektowaniem wnętrz, pochodzi ze śląskiej gwary, które oznacza przygotowywać, urządzać i choć pracownia ma siedzibę w woj. małopolskim to bliskie sąsiedztwo z woj. śląskim daje się we znaki:) „Rychtownia” powstała z potrzeby kreowania otaczającej nas przestrzeni. KAŻDEJ bezużytecznej rzeczy można dać drugie życie. Ogranicza nas tylko wyobraźnia…

Zajmujemy się projektowaniem wnętrz i grafiką, którą później w tych wnętrzach wykorzystujemy, a także łączeniem z pozoru niepasujących do siebie rzeczy. Staramy się znaleźć wspólny mianownik dla wszystkiego co nas otacza. Chcesz poznać jak to robimy?


PROJEKTUJEMY W STYLACH:

4

Romantyczny

Delikatne, kobiece, jasne… – tak można opisać wnętrze typowo romantyczne. Charakterystyczne elementy to zwiewne zasłony, staromodne meble (koniecznie białe), rozmaite ozdoby z ceramiki, kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty… Przestrzeń wygląda niewinnie, można powiedzieć – poetycko.
rychtownia_jadalnia

Rustykalny

Aranżacja rodem z wnętrz wiejskich domów. Przestrzeń jest skromna, ale przytulna. Przyjazną atmosferę tworzą wzorzyste kafle, postarzałe meble, ręcznie robione elementy dekoracyjne (obrus, firanka, kompozycje ziół i polnych kwiatów)… i oczywiście widok za oknem.

biuro 5

Minimalistyczny

„Mniej znaczy więcej” – to słowa znanego artysty Miesa van der Rohe, propagatora minimalizmu. Aranżacja wnętrz powinna stanowić absolutne minimum, na rzecz poszanowania samej architektury i tworzących ją materiałów. Dziś minimalizm nie ogranicza się tylko do „nagich” wnętrz. Są to również przestrzenie, w których występują meble, dekoracje, jednak w znacznie mniejszej skali lub „wtapiają się” w otoczenie.
REAL klatka 3

"Klasyczne piękno"

Aranżacja niczym z okładki magazynu wnętrzarskiego. Główną rolę grają tekstylia (zasłony, poduszki, dywan) oraz elementy wykończenia wnętrz („angielska boazeria” czy kominek). Wnętrze jest eleganckie, ale przytulne – nie bez przyczyny styl ten od lat cieszy się popularnością i przez wielu jest powielany.
p. dla dziewczynki

"Sieciówkowy"

Odkąd na rynek weszły duże sieci meblowe, praktycznie w każdym domu pojawiły się produkty z ich asortymentu. Spowodowało to wykształcenie się, powiedzmy, nowego stylu aranżacji. Jest on dość osobliwy – potrafi nawiązać do wszystkich wymienionych stylów. Niemniej każdy z nas na widok mebli z „sieciówki” zawsze będzie utożsamiał je w pierwszej kolejności z daną marką sklepów. I jak długo ewoluować będą owe sieci, tak długo ten styl będzie dominował.
salon 1

Luksusowy

Jakkolwiek pojęcie luksusu zmieniało swoje oblicze na przełomie wieków, tak złocenia, wysokiej klasy tekstylia i materiały wykończeniowe niezmiennie kojarzone są z bogactwem i przepychem. Styl miał swoje początki już w starożytności i jak widać, ma się całkiem nieźle również i dziś.
rychtownia kuchnia 4

Vintage

W sztuce aranżacji wnętrz antyki odgrywały i odgrywać będą znaczącą rolę. Stanowią one cenną wartość po przodkach, są swoistym dziełem sztuki – rzemieślnictwa, które zawsze będzie miało swoich zwolenników. Wnętrze z odnowionym kredensem czy komodą jest wyjątkowo atrakcyjne i ponadczasowe. I nie można temu zaprzeczyć.

salon 1

Skandynawski

Skandynawski styl i wzornictwo cenione są za swoją prostotę i elegancję. Wnętrza są jasne, przestronne i czytelnie zaprojektowane. Przy dbałości o detal zachowują lekkość i umiar w aranżacji. Pomimo stonowanej kolorystyki są przyjazne i przytulne. Od pokoleń skandynawski design stanowi wzór jak aranżować wnętrza i jak dobierać kolory. Salon czy kuchnia w stylu skandynawskim to marzenie wielu z nas.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.